Трохи про хліб

Хліб, який символізує добробут, завжди повинен бути на столі на почесному місці. Житній хліб – джерело сили й енергії.
Хліб, безперечно, посідає перше місце в житті людини. Під час археологічних розкопок виявлено, що вже в кам’яному віці людина вживала їжу із зернових рослин. Але тоді люди не вирощували злакові культури, а тільки збирали зерна дикорослих злаків – бур’яну, на нашу думку. Їли тоді зерна необробленими, сирими, пізніше перетирали між каміннями або в дерев’яній ступці й змішували з водою, отримуючи, таким чином, кашу. Через деякий час зерна почали обсмажувати, щоб полегшити подрібнення та надати іншого смаку. Пізніше люди почали кашу робити густішою, а зерно дрібнити. Так поступово перейшли на борошно, з якого вимішували тісто та випікали хліб. Не з’ясовано, де вперше з’явилися зернові культури, але припускають, що в дикому вигляді вони росли в Середній Азії. За історичними документами виявлено, що в давній Фінікії вирощували зерно та торгували ним. Відомо також, що вирощуванням зерна займались і в Давньому Єгипті, далі це перейшло до греків. Римляни перейняли хліборобство у греків, і разом зі своєю культурою розповсюдили у Західній Європі.
В Україні зазвичай вживали хліб із житнього борошна. Хліб, спечений із пшеничного борошна, вважався ласощами, їли його частіше на свята. Для випікання хліба також використовувалося ячмінне та вівсяне борошно.
У чому ж полягає секрет саме нашого хліба? При випіканні хліба на нашому виробництві ми дотримуємося традицій хлібопечення прадідів. Увесь процес випікання нашого хліба достатньо довгий та складний.
При приготуванні хліба використовується чиста артезіанська вода, не застосовуються дріжджі та масло. Бродінню сприяють молочно-кислі бактерії, які утворюються при витримці закваски. Увесь хліб у нас ручної роботи. Процес приготування хліба відбувається вручну: від приготування закваски, поділу, формування до посадки напівфабрикатів на сітчастий під печі. Тільки заміс тіста робиться тістомісильною машиною. Закваска для хліба замішується за старовинним багатоступінчастим способом обшпарювання борошна, після чого воно витримується в осикових діжках ручної роботи протягом доби – саме так наш хліб набуває неповторного смаку й аромату. Перевага нашого методу полягає в тривалому, багатоступінчастому процесі природного бродіння. Натуральні ферменти й вітаміни, що утворюються при цьому, впливають на організм людини набагато ефективніше, ніж синтетичні, покращуючи травлення і роботу всього організму. Кислотність нашого хліба, у порівнянні з іншими видами житнього хліба, у багато разів менша, завдяки чому наш продукт може використовуватися в період реабілітації після хвороб шлунково-кишкового тракту. Житній хліб корисний для споживання, оскільки він багатий на вітаміни (РР, В) і мінеральні речовини (K, Мg, Fe, I тощо), а також містить клітковину.
Рівень вмісту вуглеводів у нашому хлібі – 45%, причому більша їх частина засвоюється повністю і є головним джерелом енергії для клітин організму. Також наш хліб містить ліпіди, які допомагають організму засвоювати вітаміни (А, Е, К), здатні розчинятися тільки в жирі. Вживаючи близько 220 грамів житнього хліба щодня, ми забезпечуємо свій організм третиною необхідної добової кількості вуглеводів і білків, а також 40% необхідної клітковини.

Copyright © 2016-2018 Рижський Хлiб. Всі права захищені. Копіювання матеріалу строго заборонено.
Закрити